Historia

Retrospekcja

Pomysł na biznes

W momencie zjednoczenia się Niemiec do Berlin dysponował terenami podmiejskimi oraz tzw. okolicą. I to jaką: Brandenburgia jest tradycyjnie warzywnikiem Berlina. Horst Bernd Paech oraz Michael Kunzmann, założyciele Havelland Express, wpadli na pomysł, aby tradycyjne struktury zaopatrzenia metropolii w regionalne specjały ożywić na nowo. Było to odważne przedsięwzięcie, bowiem przez dziesiątki lat gospodarka centralnie planowana NRD stała w pełnej opozycji do wysokojakościowej produkcji żywności.
 

Wszystko na początek

Od samego początku poszukujemy tego czegoś wyjątkowego. A jak wiadomo, to, co dobre, znajduje się blisko. Jak króliki z regionu Beelitz, które od 1992 r. bez przerwy znajdują się w naszym asortymencie. Do produktów początkowych należą również raki z rzeki Haweli, sandacze z Jeziora Müritz oraz owoce z Werder. Firma Havelland Express rozwija się bardzo szybko, jako że zapotrzebowanie na w pełni świeżą żywność jest duże. I w związku z tym nasza oferta obejmująca przeróżne specjały jest coraz bardziej różnorodna.
 

Udany postęp

VW 1996 r. Havelland Express wszedł na rynek kraju, którego kuchnie uznawane są za najlepsze na świecie: do Francji. Krok ten jest kamieniem kilowym naszego rozwoju. Od tego momentu w paryskich halach targowych nasi zaopatrzeniowcy są stałym elementem. Ważnym centrum obrotu świeżymi produktami z całego świata jest również lotnisko we Frankfurcie. Tutaj pracownicy Havelland Express odbierają bezpośrednio specjały zza Oceanu i natychmiast dostarczają je dalej.
 

Jakość nie zna granic

Nasze kontakty w międzynarodowej branży hotelarskiej i gastronomicznej dają nowe możliwości i otwierają nowe rynki. Już w 2004 r. firma Havelland Express zaopatrywała z bazy w Berlinie najlepsze hotele i restauracje w Pradze, Mariánskich Lázniach i Karlovych Varach. Dobry odzew zachęca nas do wejścia z naszym modelem biznesowym również do Polski. Szybko dostarczamy świeże produkty z Berlina do Warszawy, Poznania, Wrocławia oraz Krakowa.
 

Dobre smaki

Havelland Express nie potrafi czytać z gwiazd. Z tego względu nie możemy powiedzieć, co nam przyniesie przyszłość. Jedno jest jednak pewne: Dobre smaki są ponadczasowe. Od momentu założenia są one w centrum każdej naszej działalności. I z pewnością będzie tak również w przyszłości. Poza tym naszym najważniejszym celem jest pozostanie kompetentnym partnerem dla naszych klientów.