Bezpieczne, wszędzie dostępne i świeże.

Zewsząd - a tak bardzo blisko

Bliskość: Havelland Express wierzy w nowe świadome odżywianie się. Wiedza o pochodzeniu żywności odgrywa tu główną rolę. Dlatego zwracamy szczególną uwagę na pochodzenie naszych produktów i kierujemy się zasadą: najlepszej jakości, produkowanej jak najbliżej. Bierzemy to pod uwagę zarówno dla wszystkich specjałów z Havelland, jak i dla produktów międzynarodowych. W ten sposób gwarantujemy absolutną przejrzystość naszej produkcji, a jednocześnie tworzymy oszczędne, a tym samym szybkie procesy logistyczne. W najlepszym przypadku sami dbamy o produkcję, tak jak w przypadku Wieprzowiny Jabłkowej w naszej farmie Katerbow.
 
Trwałość: Nasza zasada "bliskości" automatycznie skraca nasze drogi dostaw i zmniejsza nasze koszty energii w logistyce. We wszystkich naszych działaniach produkcyjnych i logistycznych udowadniamy zrównoważony rozwój, który posiada certyfikaty ISO i EMAS. Jesteśmy również zaangażowani w ochronę regionalnych gatunków zwierząt i dbamy o to, aby zwierzęta były hodowane, ubijane i rozbierane w sensowny sposób. Kultywujemy uważną i ludzką interakcję z naszymi pracownikami, partnerami i oczywiście naszymi klientami.
 
Partnerstwo:
"Bliskość" oznacza dla nas również utrzymywanie bliskich, osobistych relacji z naszymi producentami. Wspólne rozumienie wartości i wynikający z tego stosunek zaufania zapewniają nieskomplikowane, bezpośrednie drogi, a w efekcie niezawodną jakość.

 
 


Przedsiębiorstwo i asortyment

Wszystko zaczęło się w 1992 r. dzięki używanej ciężarówce, komorze chłodniczej nad Jeziorem Schwielow oraz całej masie entuzjazmu dla dobrego smaku. Dziś Havelland Express zaopatruje branżę gastronomiczną oraz hotelarską wyższej klasy z terenu Niemiec i Polski w szeroką gamę towarów obejmującą ponad 3000 produktów. Naszym celem jest odkrywanie czegoś wyjątkowego. To co jesteśmy w stanie zapewnić, to pełna świeżość oraz wyjątkowe pochodzenie.

 

Nieważne czy jest to homar z Bretanii, chińskie grzyby shitake lub też starsze odmiany warzyw: dla Havelland Express nie ma życzeń nie do spełnienia. Oprócz wysokiej jakości żywności z całego świata nasz asortyment zawiera również różnego rodzaju produkty z okolic Berlina. Nasza paleta produktów regionalnych jest wyjątkowa. Wraz z wybranymi producentami opracowujemy specjały spełniające wymogi najbardziej wyszukanych podniebień: od havellandzkiej wieprzowiny jabłkowej przez królika z regionu Beelitz i linumerską biodrówkę cielęcą, aż po brandenburską kaczkę wiejską.

Dla Havelland Express produkty żywnościowe są w dalszym ciągu w pierwotnym sensie produktami do życia. Reprezentujemy produkty, których wyjątkowe pochodzenie odzwierciedla się w naturalnym, niezafałszowanym smaku. Naszym założeniem jest szacunek dla człowieka, zwierząt i środowiska. Dlatego też pielęgnujemy od 20 lat osobisty kontakt z producentami, którzy prowadzą zrównoważoną gospodarkę, hodują zwierzęta zgodnie z rytmem i warunkami życia właściwymi dla danego gatunku i rezygnują z używania niepotrzebnych środków.Dzieki czemu współpraca nasza opiera się zaufaniu.

Aby towar trafił szybko do celu w nienaruszonym stanie, prowadzimy w Berlinie jedno z największych w Europie centrów logistycznych posiadających własną flotę ciężarówek wyposażonych w system GPS. Innowacyjna technika oraz idealne warunki składowania gwarantują odpowiednią jakość od momentu dostarczenia produktów aż do wysyłki.

Podstawa zaufania to:

Odpowiedzialność i kompetencje

Podstawą każdej opartej na zaufaniu współpracy są odpowiedzialność i kompetencje. Wysoce zmotywowany zespół Havelland Express składa się z dawnych pracowników branży hotelarsko-gastronomicznej i tym samym zna jej szczególne wymagania. Naszych klientów wspieramy w zakresie serwisu, elastyczności i doświadczenia. Jesteśmy na miejscu. Nasi zaopatrzeniowcy, jak również dostawcy ? regionalni, krajowi i międzynarodowi. Nasza centrala telefoniczna jest aktywna 24 godziny na dobę. Właśnie dzięki temu Havelland Express jest w stanie momentalnie sprawić, że to, co wydaje się nam niemożliwe, jest możliwe.

Nasza w pełni świeża żywność nie jest całkowicie nieznaną ofertą: Od 1992 r. odnotowujemy ciągły rozwój. Ponadto rekomenduje nas już ponad 1000 naszych klientów. Do ich grona zaliczają się szefowie kuchni pierwszorzędnych hotel i restauracji, jak również ambasady, firmy cateringowe oraz klienci hurtowi z branży przemysłowej. W Berlinie zaopatrujemy prawie wszystkie hotele 5-gwiazdkowe, jak również większość ekskluzywnych stołecznych restauracji.

Nasz asortyment zapewnia pełen wybór dobrych smaków: obok ryb, skorupiaków, drobiu i mięsa, nasza oferta obejmuje warzywa, owoce, zioła, sery oraz przeróżne specjały. Havelland Express oferuje żywność z ponad 180 krajów, która dogodzi wszystkim zmysłom i spełnia najwyższe kulinarne wymagania. Wszystko to dlatego, że dla nas jakość jedzenia jest wyrazem szacunku dla nas samych