Nasza Zasada Świeżości

Świeżość z tradycjami

Żywność jest ważną częścią naszej kultury. Każdy kraj, każdy region mają własne przepisy, dania i tradycje dnia codziennego jak również na święta. Dobre produkty żywnościowe to najwyżej klasy smaki kulinarne i zarazem, w pełnym tego słowa znaczeniu, produkty do życia.
 
Carlo Petrini, założyciel ruchu Slow Food, z pochodzenia Włoch, zdefiniował skalę wysokiej jakości żywności jako ''buono, pulito e giusto''- ''dobre, czyste i odpowiednie''. Wszystko co zjadam, staje się częścią mnie, a ja bym chciał dokładnie wybierać to, co się stanie moją częścią. Havelland Express czuje się zobowiązane do stosowania właśnie tych zasad.

 

Dlatego też głównym naszym celem jest dbanie o wyjątkową jakość produktów oraz kompetentną, bezpośrednią obsługę naszych klientów. Od wiadomego i przejrzystego pochodzenia przez staranną hodowlę i wytwarzanie w naszych zakładach partnerskich, po staranne obchodzenie się przez naszych pracowników: Gwarantujemy, że produkt zostanie dostarczony do kuchni zawsze w nienagannym stanie i z zachowaniem pełnej świeżości. Niezależnie czy wytworzony został w Brandenburgii, czy też Australii, czy transport odbywał się statkiem, samolotem czy ciężarówką: Każdy pojedynczy produkt przechodzi u nas przez wiele rąk, które wszystkie łączy pewna pasja: Produkcja dobrej żywności z charakterem.

W 1992 r. razem z moim ojczymem założyłem firmę Havelland Express, a naszą motywacją było ponowne kulinarne zjednoczenie Berlina i jego okolic. Brandenburgia uznawana jest tradycyjnie za zaplecze mięsne i warzywnik Berlina. Te przerwane w wyniku podziału Niemiec struktury chcieliśmy na nowo ożywić poprzez nasz entuzjazm dla produktów najwyższej jakości.

Wiele z naszych regionalnych produktów, jak królik z regionu Beelitz, brandenburska kaczka wiejska lub havellandzka wieprzowina jabłkowa stały się już tradycyjnymi markami. Naszym zadaniem jest i będzie w dalszym ciągu, wspieranie wytwarzanych w naszym regionie produktów, jak również zapoznawanie wytwórców i producentów z naszymi klientami. Poza tym regionalnym tematem, firma Havelland Express oferuje wysokiej jakości żywność z całego świata: Dziś nasz asortyment obejmuje wybrane produkty ze 180 krajów.

Pragniemy dostarczać Państwu codziennie najlepsze i najświeższe produkty, nie zapominając przy tym o odpowiedzialności za środowisko, zwierzęta i zasoby naturalne.


Życzę Państwu długotrwałej kulinarnej rozkoszy.

Michael Kunzmann,
Dyrektor Zarządzający

Nasza Zasada Świeżości

wieżo złowione ostrygi, soczysta jagnięcina, chrupki chleb z przyprawami: najwyższej jakości składniki są podstawą wyjątkowej kultury jedzenia. Dzięki absolutnej świeżości, żywność firmy Havelland Express gwarantuje intensywne przeżycia smakowe. Zapewnia to złożona przez nas obietnica świeżości.

 

Havelland Express oferuje innowacyjne rozwiązania, które perfekcyjnie dbają o świeżość, substancje odżywcze oraz aromat żywności. Nasz magazyn świeżej i mrożonej żywności zajmuje powierzchnię 2000 m2. Codziennie dostarczamy do niego produkty z całego świata. Niezależnie od tego, czy pochodzą one od nas z regionu, czy też zza Oceanu: Wyjątkowe produkty wymagają wyjątkowej staranności. Dlatego też w naszym magazynie utrzymujemy zróżnicowaną temperaturę, zależnie od strefy chłodzenia wymaganej dla danego produktu. Takich stref mamy 15. Dzięki temu ser dojrzewa w idealnych warunkach, a egzotyczne owoce i delikatne zioła są magazynowane w optymalnej temperaturze.

Od ryb i mięs po warzywa i owoce: Cały nasz asortyment dopasowany jest do szczególnych wymagań najlepszych gastronomów. Przy tym dostępność produktów jest dla nas tak samo oczywista jak stosunek jakości do ceny oraz dostawa na najwyższym poziomie. Nowoczesna logistyka transportu oraz chłodzenia gwarantuje, że każdy z naszych 3000 produktów ze 180 krajów zawsze dostarczony zostanie do miejsca przeznaczenia z zachowaniem najwyższej jakości. Havelland Express dostarczy Państwu cały świat dobrego smaku ? w całej Europie. Na terenie Niemiec gwarantujemy dostawę w przeciągu maksymalnie 24 godzin.

Nasza zasada: Krótkie drogi do całkowitej świeżości.