Logistyka

Innowacyjne rozwiązania

logistyczne dla żywności

Logistyka produktów żywnościowych to wrażliwy temat. Firma Havelland Express ma ponad 30 lat doświadczeń w tym zakresie i opanowała cały zakres prac z nim związanych. Nasze centrum logistyczne wraz z własną flotą wyposażoną w system GPS oraz 500 ton pojemności składowania to jedno z najnowocześniejszych centrów w Europie. Codziennie drogą lotniczą i morską, jak również transportem drogowym dostarczane są tu świeże towary z naszego regionu, jak i z całego świata. Na całkowitej powierzchni wynoszącej 10 000 m2 zakład ten łączy w sobie potencjał wynikający z centralnego położenia z logistycznym połączeniem z dużym portem lotniczym. Berlin-Brandenburg International. Należy bowiem pamiętać, że przyszłość transportu lotniczego w regionie stołecznym należy do Schönefeld.

 

Od momentu dostarczenia, przez konfekcjonowanie, aż do wysyłki: Havelland Express oferuje przejrzyste zasady funkcjonowania pełnego łańcucha dostawczego świeżej żywności. Dzięki innowacyjnemu programowi towarów, prowadzimy przygotowywanie zamówień bez pokwitowań- nowość w niemieckiej logistyce produktów świeżych. Nowoczesne wyposażenie umożliwia szybki dostęp do wszystkich artykułów, jak również perfekcyjną kontrolę. Energooszczędny i efektywny czasowo transport bez przerw w łańcuchu chłodzenia zapewnia 15 stacji dokujących dla ciężarówek. Ten bezpośredni przepływ towarów zapewnia naszym klientom zawsze świeże produkty.

Centrum logistyczne spełnia najnowsze standardy technik ochrony środowiska oraz magazynowania. Powstałe podczas chłodzenia żywności ciepło wykorzystujemy np. poprzez system odzysku do przygotowywania ciepłej wody. Różne strefy temperaturowe zależnie od obszaru produktowego gwarantują idealne warunki. Szczególną uwagę poświęcamy instalacjom odpowiadającym za higienę wszystkich grup produktów, zgodnie ze standardami IFS. Firma Havelland Express posiada oczywiście certyfikat IFS Wholesale Version2 Plus oraz BIO. Poza tym, nasz system zarządzania jakością i środowiskiem posiada certyfikat EMAS III.

I wreszcie musimy dodać, że Centrum Świeżych Produktów jest dla nas czymś więcej niż zwykłą logistyką. Uważamy je również za forum dla międzynarodowych specjalistów i gości, którzy są zapraszani, aby wymieniać się pomysłami i doświadczeniami dotyczącymi tematu żywności. W zintegrowanej otwartej kuchni prezentacyjnej przedstawiamy odwiedzającym nowości produktowe i przeprowadzamy szkolenia. Producenci mogą zaprezentować u nas swoje wyroby w odpowiednich warunkach i z dobrym skutkiem wizualnym.